Kurumsal Web Tasarım Nedir ? 

Kurumsal Web Tasarım Nedir ? 

Basitçe söylemek gerekirse, kurumsal web tasarımı, herhangi bir kuruluş tarafından internet varlığı için kullanılan tasarım stratejisinin tüm gamını kapsar. Kurumsal web sitesi tasarımı, web sitesine gelen trafiği artırmak ve işletmenin ürün ve hizmetlerine dikkat çekmek için arama motoru optimizasyonu (SEO) ve tasarımın birleşimi olarak tanımlanabilir. Özünde, kurumsal web tasarımı, web sitesinin genel düzeni ve görünümü ile siteye yerleştirilecek içerikle ilgilenir. Bunun amacı, siteyi müşterilerin gezinmesini kolaylaştırmak ve aynı zamanda işlevselliğini ve verimliliğini artırmaktır.

Kurumsal bir web tasarım hizmeti ararken, aşağıdaki temel unsurları aradığınızdan emin olun. Her şeyden önce, web sitesinin teknik tarafına bakmanız gerekir. Web sitenizde görmek istediğiniz en temel şeyleri not almak için bir dakikanızı ayırın.

  1. Gezinme dostu bir site mi?
  2. Gezinmek kolay mı?
  3. Grafikler çekici mi yoksa ziyaretçinin deneyimini engelliyor mu?

 

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Fiyatları

Kurumsal web site tasarımı fiyatları, bir kişinin yaratmak istediği istenen etkiye bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir. Tipik olarak, bir kurumsal web tasarım ajansı, projenin toplam maliyetinin yaklaşık yüzde on beşi kadar bir ücret talep edecektir. Ücret, tasarım, geliştirme, barındırma, yazılım ve alan adı kaydı gibi masrafları kapsar. Çoğu şirket bu miktarın fahiş olduğunu düşünürken, çoğu büyük işletmenin şirketlerinin çevrimiçi pazarlama stratejilerine yoğun yatırım yaptığı gerçeği göz önüne alındığında, ödenmesi gereken ağır bir bedel olarak görülmemelidir. Aslında, makul bir masraf olarak kabul edilebilir.

Kurumsal bir web sitesi şirketin bir uzantısı olarak hareket eder ve şirketin iş hedeflerini vurgulayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle kurumsal bir web tasarımı, ister büyük ister küçük olsun, herhangi bir organizasyonun çok önemli bir parçasıdır. Bu web siteleri, müşteriler için ilk temas noktası veya iş söz konusu olduğunda potansiyel müşteriler için bile temas noktası olabilir. Bu, potansiyel müşterileri çekmenin tek yolu olduğundan, uygun bir kurumsal web sitesi tasarımının çok pahalıya mal olduğu anlamına gelir.

 

Kurumsal Web Tasarım Firması

Kurumsal web tasarım firması kiralamaya karar verdiğinizde, bir sonraki endişeniz projeyi nasıl finanse edeceğiniz olacaktır. Web sitesi geliştirme sürecinizi finanse etmenin iki yolu vardır: geleneksel yöntem ve daha yakın zamanda popüler olan e-ticaret seçeneği. Geleneksel finansman yöntemi, geleneksel banka kredileri almayı veya yatırımcılardan risk sermayesi başvurusu yapmayı içerir. Şanslıysanız, e-Ticaret web sitesi barındırmanın içini ve dışını anlayan başka birine sahip olacaksınız. Aksi takdirde, size yardımcı olması için gerçek bir e-Ticaret web sitesi geliştirme şirketi kurmanın zorluğundan geçmeniz gerekecektir. İşte eğlence burada başlıyor!

E-Ticaret siteleri, özellikle kurumsal web tasarımının eski günlerine kıyasla son derece kullanıcı dostudur. İyi bir e-ticaret web sitesi geliştirme şirketi, ihtiyaçlarınıza göre değiştirebileceğiniz önceden tasarlanmış sayfalara sahip bir çevrimiçi mağaza kurmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca size özel web sitesi barındırma hizmetleri sağlanacak, böylece arka uç ayrıntıları hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak. Temel olarak, siteyi kurmanız yeterlidir ve gerisini web geliştiriciniz halledecektir. Web geliştirme şirketleri genellikle özel web sitesi tasarımı, alışveriş sepeti yazılımı, ödeme seçenekleri, ödeme ağ geçitleri ve hatta ziyaretçileri ve web ölçümlerini takip etmek için analitik yazılımları içeren özel çözümler sunar.

 

Kurumsal Web Tasarımı Püf Noktaları

Hala mükemmel bir iş çözümü arıyorsanız, kurumsal web tasarım ihtiyaçlarınızı dış kaynak olarak kullanmayı deneyebilirsiniz. Özel e-Ticaret çözümleri sunan çok sayıda offshore e-Ticaret web geliştirme şirketi var, bu nedenle işinizin benzersiz gereksinimlerine uyan bir tane bulmak zor olmayacak. Ancak, gölgeli bir kurumsal web tasarım sağlayıcısı tarafından dolandırılmamak için önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun. Kaliteli e-ticaret çözümleri sunan çok sayıda köklü şirket var, bu nedenle kurumsal hedeflerinize uygun olanı bulmakta herhangi bir sorun yaşamamalısınız. Yapmanız gereken tek şey, bu işte uzun yıllara dayanan deneyime sahip güvenilir bir sağlayıcı seçmek ve e-Ticaret sitenizin tüm yönlerini ele alacaklarına güvenmek.

Son olarak, kurumsal web tasarımı ve geliştirme söz konusu olduğunda hedef kitle araştırmanıza odaklanmanız gerekir. Buradaki amaç, hedef kitlenizin ne olduğunu bulmaktır, böylece hedef kitlenizle mümkün olduğunca alakalı bir site oluşturabilirsiniz. Başlangıçta doğru şeyleri yaparsanız, kurumsal web tasarımı ve geliştirmenin baş ağrısı olması gerekmediğini unutmayın. Bu alanda uzun yıllara dayanan deneyime sahip profesyonelleri işe alarak işi kolayca halledebilirsiniz. Seçtiğiniz kurumsal web tasarımcıları ve geliştiricilerinden ihtiyacınız olan tüm bilgileri aldığınızdan emin olun. Sonuçta, bu sizin yatırımınız ve bu işte en iyisini hak ediyorsunuz.

FAQ

Kurumsal Web Tasarım, işletmelere özel hazırlanan web site çalışmasıdır.

Kurumsal Web Tasarım, işletmenin hizmeti ve ürünlerini net ve doğru şekilde anlatmalıdır.

Kurumsal Web Tasarım fiyatları projeye göre değişiklik göstermektedir.

Kurumsal Web Tasarım firmaları seçerken dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.