SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

SEO
181
SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

SEO uyumlu makale nasıl yazılır sorusu makale yazarı olmak isteyen birçok kişi tarafından sorgulanmaktadır. Online platformlar üzerinde web sitelerinin var olabilmeleri için mevcut bir içeriğe sahip olmaları şarttır. Bu nedenle gerekli içeriklerin temini söz konusu olduğunda makale yazarlarına başvurulabilmektedir.

SEO uyumlu makale nasıl yazılır dediğimizde, makale yazarlığı online platformlar için gerçekleştirildiğinde makalelerin belli kurallara uygun olması gerekir. Bu kuralların her biri içeriği SEO uyumlu olması için belirlenen kurallardır. Bir içerik neden SEO uyumlu olmalıdır?

İçeriğin SEO uyumlu olması web sitesinin arama motorları ile optimize olabilmesi başka bir ifade ile arama motoru tarafından görülür olması için şarttır. Web sitesi sahipleri tarafından tercih edilen içerikler bu nedenler ile SEO uyumlu makalelerdir. Yazılan bir makalenin SEO uyumlu olması için aşağıda yer alan hususlara uygun olması şarttır.

SEO uyumlu makale nasıl yazılır ?

SEO uyumlu makale, kapsamında gerçekleştirilen uygulama ve kurallar her geçen gün değişmektedir. Kuralların değişkenlik göstermesinin temel nedeni ise sürekli olarak Google tarafından gerçekleştirilen güncellemelerdir.

Google kullanıcıların en iyi deneyimi almaları için düzenli olarak web sitelerini denetler ve sıraya sokar. Bir web sitesinin ilk sayfada hatta ilk sıralarda yer alması için taşıması gereken nitelikler Google tarafından konulan kurallardır. İçeriklerin özgün olması, okunabilir olması, kullanıcı deneyimine yönelik olarak başarılı olması gerekir.

  • Cümle uzunluğu 20 kelimeyi aşmamalıdır.
  • Çok uzun paragraflar yazmaktan kaçınılmalıdır.
  • Anahtar kelime odaklı makale çalışması yapılmalıdır.
  • Başlık belirlenirken etiketleme hiyerarşisine uygun başlık belirlenmelidir.
  • Yaklaşık 100 kelime aralıklar ile başlık eklenmelidir.
  • Yazı çok uzun ve anlamsız olmamalıdır. Okuyucuya verilmek istenen kısa ve öz bir şekilde verilmelidir.
  • SEO uyumlu makalede kelime sayısı 300’den az olmamalıdır.
  • İçerik site içi ve site dışı linklemeler ile desteklenmelidir.
  • İçeriğe uygun özgün görseller kullanılmalıdır.
  • İçerik meta açıklaması SEO uyumlu olmalıdır.

Adım Adım SEO Uyumlu Makale Yazmanın Kuralları

SEO uyumlu makale yazmak uzmanlık ve deneyim ister. Birçok farklı kuralı göz önünde bulundurarak uygun bir çalışma ortaya çıkarmak gereklidir. SEO uyumlu makale çalışmaları genel SEO çalışmalarının bir parçasıdır. Tıpkı web sitesinin tasarımının belirlenmesi gibi içeriklerin belirlenmesi de sitenin görünürlüğü üzerinde etkili olmaktadır.

Başarılı bir web sitesine sahip olmak için yukarıda yer alan her bir maddenin SEO kapsamında değerlendirilmesi ve bu şekilde içerik eklemesi yapılmalıdır. İçerikler büyük oranda kullanıcı deneyimi göz önünde bulundurularak tasarlanmalıdır. Ancak içeriklerin kullanıcı deneyimine hitap etmesi kadar Google’a hitap etmesi de önemlidir.

Bir web sitesinin kullanıcılar tarafından çok beğenilmesi ne kadar görünür olduğu ile kaçınılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Bu bağlantı tıklama oranı ile değerlendirilmektedir. Web sitesinin daha başarılı ve görünür olması için her yönden SEO çalışmalarının kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.

Alanında deneyimli yetkin kadromuz ile web siteniz için gereken tüm SEO uygulamaları için ekibimize güvenebilirsiniz.

FAQ

SEO uyumlu makale, google'ın sevdiği kalıplarla hazırlanmış site içeriğidir.

Seo uyumlu makale yazarken dikkat etmek gereken bazı kurallar vardır.

Seo uyumlu makale nasıl yazılır sorumuzun cevabını almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.